header leto zima bezky
  • Úvod
  • Léto & zima
  • Běžecké stopy

Běžecké stopy

Jsme na křižovatce běžeckých stop s napojením na Krkonošskou běžeckou magistrálu a staráme se o bežecké tratě pod Dvoračkami v délce 20km.

Krkonošská běžecká magistrála

Projekt Krkonoše – lyžařský běžecký ráj propojuje pravidelně upravovanými lyžařskými trasami celé Krkonoše, což je plně srovnatelné i v evropském měřítku. V každé zimní sezoně, již od roku 2000, je péčí prakticky všech lyžařských areálů a klubů a i některých měst a obcí připraveno pro návštěvníky Krkonoš několik set kilometrů vyznačených a pravidelně upravovaných lyžařských běžeckých tras. Podle kvalifikovaného odhadu návštěvnosti se dá předpokládat, že nabídky svést se v kvalitně upravených a nádhernou přírodou vedených lyžařských stopách, využívá v zimní sezoně až kolem jednoho milionu návštěvníků Krkonoš.

Krkonošská běžecká magistrála

Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 500 km místních lyžařských cest a okruhů. Běžecké trasy s mimořádnými výhledy na panorama Krkonoš najdete nejen v centrální horské, ale i podhorské oblasti. Zavedou vás do krásných, často méně frekventovaných, a proto ještě málo objevených, míst Krkonoš.

Běžecké stopy pod Dvoračkama

Přimo pod Štumpovkou a Dvoračkami upravujeme nenáročné běžecké stopy v celkové délce 20km.

Běžecké stopy pod Dvoračkami